Logo

LYMFODRENÁŽ


Lymfodrenáž sa používa na formovanie postavy, odburávanie tuku z podkožia a chudnutie .

Lymfodrenáž je účinná detoxikácia organizmu a používa sa na spevnenie pokožky tela, chudnutie a posilní imunitu.Ide o modernú metodu na redukciu a odstránenie celulitídy, na spevnenie svalstva, na formovanie postavy, na redukciu obezity, na chronické opuchy nôh žilového pôvodu, opuchoch pri artritíde a po športových výkonoch, svalová únava po záťaži. Prístroj sa nesmie používať na hlavu, krk a u mužov na semenníky.

Lymfodrenáž sa aplikuje prístojom s drenážnymi viackomorovými návlekmi.Tieto sa postupne nafukujú.

Doporučuje sa aplikovať 5-6x na vybranú časť tela v intervale 2-3 dni – v dĺžke po 30 minút.

Lymfodrenáž sa nesmie aplikovať na oblasť tela, kde sú kovové implantáty (po zlomeninách....) - môže sa aplikovať na inú časť tela. Nesmie sa aplikovať u pacienta s implantovaným kardiostimulátorom. Nesmie sa aplikovať na oblasť operačnej rany do 3 mesiacov od operácie, ani po operácii do 3 mesiacov.

Lymfodrenáž sa nesmie aplikovať u tehotných a dojčiacich žien, ani počas menštruácie.

Lymfodrenáž nesmie sa aplikovať pri infekčnom ochorení, dlhodobej zápche,tromboze žíl,zápale žíl, krčových žilách, zníženej zrážanlivosti krvi (hemofília, užívanie warfarínu...), nádorovým ochorením, epilepsii, psychóze, svalovej dystrofii, migréne, astme bronchialnej, zvýšenej činnosti štítnej žľazy, neliečeným vysokým krvným tlakom a závažnom ochorení srdca(srdcové zlyhávanie, infarkt)

Pred aplikáciou lymfodrenáže a ihneď po aplikácii je potrebné vypiť aspoň štvrť litra tekutín.

Niekoľko dní pred a po aplikácii lymfodrenáže sa doporučuje zvýšiť príjem tekutín aspoň na tri litre denne (vhodná voda, čaj nesladený) a jesť nízkoenergetickú stravu (vynechať mastné jedlá, čokolády , obmedziť sladkosti, biele pečivo, zákusky, syry)

Počas aplikácie lymfodrenáže nesmiete manipulovať s návlekmi priloženými na tele.

Pred aplikáciou lymfodrenáže nesmiete mať na tele (krk, ruky, nohy...) žiadne náramky, retiazky, hodinky, mobilný telefón ani iné elektronické zariadenie. Mobilný telefón, hodinky,retiazky, náramky, cennosti, peniaze,.... si počas aplikácie uložíte na určené miesto tak aby počas celej aplikácie ste na ne videli.
 NOVINKY